PAYLAŞ
Microsoft Çift Ekranlı Cihaz

Microsoft tarafından bir çeşit çift ekranlı cihaz geliştirildiği hakkında uzun zaman söylentiler dolaşıyor. Son olarak, bu gizemli cihaz hakkında bir patent başvurusu daha ortaya çıkmış durumda. Görünen o ki Microsoft çift ekranlı cihaz ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunma planları içerisinde.

Microsoft, çok ekranlı menteşeli video görüşme cihazı olarak nitelendirdiği donanım ile bir çift ekranlı katlanabilir mobil cihaz ortaya koyuyor. İki ekranın menteşeler aracılığıyla birbirine bağlantılı olduğunu belirtelim.

Geçtiğimiz hafta ABD Patent ve Marka Ofisi başvurusu yapılan ürünün farklı kullanım modları bulunuyor. Bunlar arasında ekranlardan birisinin sanal klavyeye dönüştüğü bir dizüstü bilgisayar modu da bulunuyor. İki ekran bir yüzeye düz olarak konulduğunda ise kullanmakta olduğunuz internet tarayıcı vb. yazılım her iki ekranı dolduracak şekilde genişliyor. Bu sırada çözünürlüğünde artırılacağının altı çiziliyor. Ayrıca, hibrit bilgisayarlarda olduğu gibi video izlemek için de bir mod mevcut.

Katlandığında taşınabilirlik adına kompakt boyutlara kavuşan ürünün sağlam bir yapıda olacağı belirtiliyor. Özellikle de menteşenin kolayca gevşemeyerek çeşitli modlarda kullanıcıyı uğraştırmayacağı vurgulanıyor.

Her zaman olduğu gibi bir patent başvurusunun mutlaka nihai bir ürünle sonuçlanmayabileceğini hatırlatalım. Yine de böyle bir çift ekranlı Surface cihaz görmenin oldukça memnun edici olacağını söylemek gerek. Belki de şirket böyle bir cihazla mobil pazardaki çeşitli başarısız girişimlerini de unutturmayı başarabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here