Bizimle iletişim kur

Donanım

Samsung 970 Pro M2 SSD Nasıl Bir Performans Sağlayabilir?

“Dünyanın en hızlı SSD’si” ünvanına sahip Samsung 970 Pro nasıl performans sağlayabilir? Samsung 970 Pro M2 SSD özellikleri ve okuma/yazma oranları nasıl?

Tarih:

-


NVMe M.2 SSD olan Samsung 970 Pro, sunduğu veri aktarım hızları ile dünyanın en hızlı SSD’si olma özelliğine sahip. 970 PRO 3.500 MB/sn kadar sıralı okuma, 2.700 MB/sn kadar sıralı yazma hızları sunabiliyor. Yeni V-NAND teknolojisi ve yeni tasarlanan Phoenix kontrolcüsü sayesinde, sıralı yazma hızlarında önceki nesil ürünlere kıyasla %30‘un üstünde artış, teorik olarak elde edildi.

Samsung 970 Pro, M.2 formu standardında ve en gelişmiş PCIe Gen 3×4 şerit arayüzle tasarlandı. 970 serisi NVMe bant genişliği potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarırken 3D, 4K grafik işlemleri, en gelişmiş oyunlar ve veri analizi gibi işlemler için benzersiz bir veri işleme performansı sunuyor.

970 PRO 3.500 MB/sn kadar sıralı okuma, 2.700 MB/sn kadar sıralı yazma hızları sunabiliyor. Yeni V-NAND teknolojisi ve yeni tasarlanan Phoenixkontrolcüsü sayesinde, sıralı yazma hızlarında önceki nesil ürünlere kıyasla %30‘un üstünde artış, teorik olarak elde edildi.

512 GB kapasiteli, 970 Pro modelinin 1 TB kapasiteli model ise 1 GB LPDDR4 tipi bellek ile donatılmış durumda.

Samsung 970 Pro NVMe M.2 modeli, 500,000/500,000 IOPS’a kadar rastgele okuma ve yazma hızlarına kadar ulaşabiliyor. Yoğun kullanımlar için üretilen Pro serisi M.2 SSD’ler uzun ömürlü. 600 TB (512 GB model) ve 1200 TB (1 TB model) yazma ömrüne ve 5 yıllık garantiye sahip olacak.

Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Microsoft Çift Ekranlı Cihaz Patenti Aldı

Microsoft’un çift ekranlı cihazlar üzerine çalıştığı ve bu yönde cihazlar üreteceği konusunda söylentiler vardı. Şimdi de Microsoft çift ekranlı cihaz patenti aldığını duyurdu.

Tarih:

-

Yazar:

Microsoft tarafından bir çeşit çift ekranlı cihaz geliştirildiği hakkında uzun zaman söylentiler dolaşıyor. Son olarak, bu gizemli cihaz hakkında bir patent başvurusu daha ortaya çıkmış durumda. Görünen o ki Microsoft çift ekranlı cihaz ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunma planları içerisinde.

Microsoft, çok ekranlı menteşeli video görüşme cihazı olarak nitelendirdiği donanım ile bir çift ekranlı katlanabilir mobil cihaz ortaya koyuyor. İki ekranın menteşeler aracılığıyla birbirine bağlantılı olduğunu belirtelim.

Geçtiğimiz hafta ABD Patent ve Marka Ofisi başvurusu yapılan ürünün farklı kullanım modları bulunuyor. Bunlar arasında ekranlardan birisinin sanal klavyeye dönüştüğü bir dizüstü bilgisayar modu da bulunuyor. İki ekran bir yüzeye düz olarak konulduğunda ise kullanmakta olduğunuz internet tarayıcı vb. yazılım her iki ekranı dolduracak şekilde genişliyor. Bu sırada çözünürlüğünde artırılacağının altı çiziliyor. Ayrıca, hibrit bilgisayarlarda olduğu gibi video izlemek için de bir mod mevcut.

Katlandığında taşınabilirlik adına kompakt boyutlara kavuşan ürünün sağlam bir yapıda olacağı belirtiliyor. Özellikle de menteşenin kolayca gevşemeyerek çeşitli modlarda kullanıcıyı uğraştırmayacağı vurgulanıyor.

Her zaman olduğu gibi bir patent başvurusunun mutlaka nihai bir ürünle sonuçlanmayabileceğini hatırlatalım. Yine de böyle bir çift ekranlı Surface cihaz görmenin oldukça memnun edici olacağını söylemek gerek. Belki de şirket böyle bir cihazla mobil pazardaki çeşitli başarısız girişimlerini de unutturmayı başarabilir.

Okumak için tıkla
Donanım3 hafta önce

Samsung 970 Pro M2 SSD Nasıl Bir Performans Sağlayabilir?

"Dünyanın en hızlı SSD'si" ünvanına sahip Samsung 970 Pro nasıl performans sağlayabilir? Samsung 970 Pro M2 SSD özellikleri ve okuma/yazma...

Donanım3 hafta önce

Microsoft Çift Ekranlı Cihaz Patenti Aldı

Microsoft'un çift ekranlı cihazlar üzerine çalıştığı ve bu yönde cihazlar üreteceği konusunda söylentiler vardı. Şimdi de Microsoft çift ekranlı cihaz...

Oyun3 hafta önce

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Açıklandı

Türkiye'de geçtiğimiz Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu ülkemizde büyük heyecan oluşturdu. Bugün kısa adı TESFED olarak belirlenen e-spor federasyonunun...

Teknoloji2 ay önce

Detroit: Become Human ilk günde büyük ilgi topladı

Detroit: Become Human'ın ilk gün satışları büyük ilgi gördü. Sony Detroit'e olan bu ilgiden oldukça memnun görünüyor.

Teknoloji2 ay önce

Far Cry 5’in yeni yaması fotoğraf modu ile geliyor

Far Cry 5'in son yaması, onunla beklenen Photo Mode'u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Teknoloji2 ay önce

Rocket League kısa süreliğine ücretsiz oluyor

‘Arabalarla futbol oynamak’ gibi fantastik bir fikirle piyasaya çıkan ve kısa sürede e-spor müsabakaları düzenlenecek kadar çılgın bir ilgiyle karşılaşan...

Teknoloji2 ay önce

Türkiye, en fazla canlı yayın izleyen ülke sıralamasında birinci oldu

21 ülkeden 18 yaş üstü 4 bin 200 kişi baz alınarak hazırlanan raporda, çıkan sonuca göre Türkiye, 21 ülke arasında sosyal...

Teknoloji2 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, LoL oynadı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençler ile birlikte e-spor oyunu olan League Of Legends oyununu oynadı.

Teknoloji2 ay önce

Duvar arkasını gösteren radar teknolojisi askeri araçlarda!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı için geliştirilen ultra geniş bant radar ailesinin yeni üyesi Uzaktan Engel Arkası Hedef Tespit Sistemini (UHTES), Paris’te düzenlenen Eurosatory...

Teknoloji3 ay önce

PES 2019 çıktı! Fiyatı, oyun videosu! Nereden alınır?

Pro Evulation Soccer 2019 çıktı! Tanıtım videosu, fiyatı nedir? Nereden alınır?

Trend Olanlar

Kuruluş Yılı: 2016 - Enter Tuşu'nun Tüm Hakları Saklıdır