PAYLAŞ

Tüm dünyada ve ülkemizde son yıllarda hızla büyüyen faaliyetlerden birisi olan E-Spor’un, Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu sayesinde ülkemizde resmileşmesi oyun sektöründe büyük bir heyecana neden oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek olan federasyonun kısa adı, TESFED olarak belirlendi. Ülkemizdeki e-spor oyuncularının devlet desteği ile daha iyi noktalara gelmesini sağlayacak federasyonun yönetimi açıklandı.

Türkiye E-Spor Federasyonu yönetim kurulu açıklandı!

Turnuva ve liglerin resmileşmesi, yeni takımlar kurulması ve e-sporun eğitim kurumlarına taşınması gibi adımlar atması beklenilen E-Spor Federasyonu‘nun yönetiminde iş, teknoloji ve spor dünyasından isimler yer alıyor.

Türkiye E-Spor Federasyonu başkanlık görevini Alper Afşin Özdemir yürütüyor. Kısaca tanımak gerekirse; 1985’te Rotterdam’da doğdu. Eğitimimin bir kısmını doğduğu şehirde tamamladıktan sonra, Türkiye’ye gelip Eyüboğlu Lisesi’nden mezun oldu. Sonrasında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi.

Ağustos ayında çalışmalarına başlayacak olan federasyonun yönetim kurulunda yer alan isimler şunlar:

” Murat Yalçın Kırca, Cenk Üstündağ, Gürkan Parlakaç, Ahmet Tuna Şahin, Esat Kahyaoğlu, Onur Aksu, Ali Erkin, Mete Tevetoğlu, Hakan Bahadır Baş, Bora Koçyiğit, Mehmet Fatih Kacır, Ahmet Kerim Nalbant, Mehmet Fatih Şafak, Emir Haktan Dişli, Emir Aral, Kemal Haydar Öztürk, Remzi Selim Oruç, Mertkan Üçüncüoğlu, Yunus Argan, Murat Şanlı Savaş, Süleyman Basa, Mehmet Hanefi Tel, Ahmet Talha Karataş, Mustafa Eröğüt “

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here