PAYLAŞ

Bugün itibariyle ABD’nin Merkezi İstihrabat Teşkilatı (CIA), kendi Instagram hesabını açtı. Tahmin edebileceğiniz gibi hesap resmi ve onay işaretini de almış durumda.

Geçtiğimiz hafta CIA Başkanı Gina Haspel, Alabama’da bulunan Auburn Üniversitesi’nde yaptığı açıklamada istihbarat teşkilatının bundan sonra fotoğraf paylaşma sitesinde var olacağının haberini vermişti. Bu açıklamadan bir hafta sonraysa hesap resmi olarak açıldı. Facebook ve Twitter’da bulunan ve buralarda birçok takipçisi olan CIA, daha önce Instagram’a geçmeyi düşünmemişti.

CIA sözcüsü Chelsea Robinson, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Instagram’a katılmak, CIA’in hikayelerini anlatmak ve burada çalışmak üzere yetenekli Amerikalıları işe almamızın başka bir yolu” dedi ve ekledi:

“Bu hesapla beraber teşkilatın hayatına göz atacağız. Fakat gizli konular hakkında selfieler için söz vermiyoruz. Bu Instagram hesabı aracılığıyla CIA’in küresel görevlerinin bizleri zoru başarma konusunda nasıl motive ettiğini paylaşarak takipçilerin merakını uyandırmak istiyoruz.”

Pazartesi günü The Verge’e yaptığı açıklamada Instagram, CIA’ın hesabı açmasında yardımcı olduklarını doğruladı. Bir sözcü, “Ekibimiz, birçok ortakla yaptığı gibi Instagram hesabı açarken en iyi uygulamaları ve rehberliği sağlamak için CIA ile birlikte çalıştı” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here